GroupCreated with Sketch.

תחומי עיסוק

תאונות דרכים

נפגעי תאונת דרכים שנגרמו להם נזקי גוף זכאיים לקבל פיצוי בגין נזקיהם מחברת הביטוח שמבטחת אותם בפוליסת ביטוח חובה. פיצוי זה אינו תלוי במידת האשמה של הנהג לגרימת התאונה, שכן במדינת ישראל ישנה מדיניות של "אחריות מוחלטת" כך שהפיצוי מגיע לנפגע ללא קשר לשאלה מי אשם בתאונה.

ישנה חשיבות מכרעת לפניה הראשונית לחברת הביטוח ולכל טענה או אפילו מילה יש משקל חשוב להמשך התהליך ולכן חשוב מאוד לעשות את זה באופן מקצועי ומחושב. 

בשלב הראשוני אנחנו שולחים "מכתב דרישה" לחברת הביטוח ומתחילים איתם בהליך של העברת כל המידע אודות התאונה וכן בהליך של משא ומתן לקבלת פיצוי על דרך הפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. 

ככל שהליך המשא ומתן עם חברת הביטוח לא מניב את התוצאות הנדרשות או לחילופין נמשך זמן רב מידי, מומלץ להגיש תביעה לבית המשפט מכח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

כאשר מגישים לבית המשפט תביעה מכח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מגישים בקשה למינוי מומחה רפואי שקובע את גובה הנכות הרפואית שנגרמה לנפגע כתוצאה מהתאונה. לא ניתן לצרף חוות פרטית, אלא בית המשפט ממנה מטעמו מומחה רפואי ובהתאם לקביעות חוות הדעת, אנו מחשבים את הפיצוי המקסימאלי לו זכאי הנפגע.

במקרה הצורך לקוחותינו נבדקים על ידי מומחה רפואי מטעמנו אשר מייעץ בהערכת סיכויי התביעה, בודק את חוות הדעת מטעם בית המשפט ומסייע במידת הצורך בהכנת שאלות לחקירה של המומחה הרפואי בבית המשפט.

בתאונות דרכים אשר אירעו בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, היינו תאונות עבודה, עומדת לנפגע הזכות לקבל פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי בגין תקופת אי הכושר שלו עקב הפגיעה ועד ל- 90 ימים ממועד התאונה. ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי יכולה לקבוע את נכותו הזמנית ונכותו הקבועה של הנפגע בגין התאונה, כאשר קביעה זו מהווה קביעה מחייבת בהליך המשפטי, ומשכך יש חשיבות מרבית להגשת ערר על החלטת המוסד לביטוח לאומי מקום בו אנו סבורים כי המוסד לביטוח לאומי קבע אחוזי נכות נמוכים מאלו שלהם זכאי הנפגע.

5 השלבים שיעשו לכם סדר למקרה שחס וחלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים:

 • נסו ליצור קשר עם אדם קרוב שיגיע אליכם כמה שיותר מהר למקום התאונה או שלפחות יהיה איתכם בטלפון על מנת לסייע לכם בכל הפעולות הנדרשות מכיוון שיש סיכוי גבוה שתהיו קצת מבולבלים לאחר התאונה.
 • בזירת התאונה חשוב מאוד, ככל שניתן: (רלוונטי גם לתביעת רכוש על נזקי הרכב שמתנהלת מול הביטוח צד ג' של כלי הרכב השני שמעורב בתאונה וגם לתביעת נזקי הגוף שמתנהלת מול ביטוח החובה שלכם ללא קשר לנסיבות התאונה)
 • לקבל פרטים מלאים מכלי רכב אחרים שהיו מעורבים בתאונה. (שם מלא, מספר ת.ז., כתובת, מספר טלפון, פרטים של הביטוח, פרטים של הרכב המעורב. כמובן שמומלץ מאוד לצלם בפלאפון את כל המסמכים והתעודות – ותוודאו שהתמונה בפוקוס!)
 • לצלם את הזירה מכל מיני זוויות כמו שהיא לאחר התאונה. תמונה קרובה וגם רחוקה שאפשר יהיה לראות את סביבת הזירה מה שיעזור בשלבים מאוחרים יותר להוכיח אשמה.
 • לכתוב פרטים של עדים לתאונה, ככל שהיו.

 • אם אינכם מסוגלים להתפנות באופן עצמאי למיון, תזמינו אמבולנס. אל תהיו גיבורים, אתם עלולים להחמיר את הנזק.
 • חשוב מאוד לגשת לקבלת טיפול רפואי ראשוני לאחר התאונה גם אם אתם חושבים ש"הכל בסדר" ושזה יעבור. בהרבה מקרים ישנן פגיעות שלא שמים לב אליהן בסמוך לתאונה והפגיעה והכאב מתגלים ומופיעים בשלב מאוחר יותר, לפעמים אפילו ממש מאוחר ואם לא התלוננתם על זה בסמוך לתאונה, יהיה קשה מאוד לשכנע את חברת הביטוח שהפגיעה נגרמה כתוצאה מהתאונה. על כן חשוב בסמוך לאחר התאונה לגשת לחדר המיון, להיבדק ולקבל טיפול רפואי.
 • בחדר המיון חשוב לציין כי סיבת ההגעה הינה תאונת דרכים או תאונת עבודה אם מדובר בתאונת עבודה וכן לפרט בפני הרופא את כל הכאבים והפגיעות שמהם הנכם סובלים. יש לזכור כי בתחום המשפט "מה שלא כתוב לא קיים" ולכן יש לוודא כי הרופא תיעד את תלונותיכם במלואם ואם נתקלתם בתלונה שלא מופיעה יש לבקש להשלים את החסר.
 • ישנה חשיבות רבה להתלונן בפני רופא על כל הכאבים ומגבלות מהם הנכם סובלים עקב התאונה.

אחרי שאתם משתחררים המיון מומלץ להגיע לרופא המשפחה ולבקש אישורי מחלה וזאת כדי לקבל את מלוא השכר שמגיע לכם על פי החוק עבור התקופה שנעדרתם ממקום העבודה.

 • בסמוך לאחר התאונה יש להגיע לתחנת של משטרת התנועה שבידכם אישור על קבלת טיפול רפואי, תעודת ביטוח חובה תקפה למועד התאונה, רישיון נהיגה תקף למועד התאונה ורישיון רכב.
  בתחנת המשטרה תתבקשו לציין את מקום התאונה, תאריך התאונה, שעת התאונה המשוערת וכן את פרטי כל המעורבים בתאונה.
 • לאחר מכן תקבלו את "אישור המשטרה" (לפעמים מקבלים את האישור בדואר כמה ימים אח"כ). תבדקו שהפרטים שהודפסו באישור המשטרה הם אלו שמסרתם.
 • כדי שתקבלו פיצוי מקסימאלי מחברת הביטוח, יש לשמור כל מסמך ומסמך מיום התאונה ועד לקבלת הפיצוי הכספי לרבות צילומי רנטגן, אישורי מחלה, תיק פיזיותרפיה, מרשמי תרופות, הפניות לרופאים סיכומי מחלה, סיכומי אשפוז, קבלות על ביקורים בקופ"ח, קבלות על טיפולים אלטרנטיביים, קבלות נסיעה, קבלות חניונים וכו'.
 • כמו כן, אם שכרתם עזרה בגלל המגבלות הרפואיות שיש לכם כתוצאה מהתאונה, מומלץ להחתים את נותן העזרה, אפילו אם מדובר בבן משפחה או חבר קרוב, על מסמך המפרט את השכר והשעות.

בדיקת "קייס" – האם מגיע לי פיצוי כספי

תעודת ביטוח חובה
רישיון נהיגה משני צדדיו
רישיון רכב
תיעוד רפואי
דו"ח משטרה
אחר

כיצד נוכל לעזור?

אנחנו דוגלים באנושיות, מקצועיות ובמתן יחס אישי לאורך כל התהליך, עד להשגת פיצוי כספי מירבי ללקוחותינו.